Radu Albot a devenit campion al Germaniei, cu clubul Grun-Weiss. Tenismenul moldovean a facut echipa cu mai multi jucatori austrieci si germani din top 300 mondial.
Timp de cateva zile, Albot si coechipierii au evoluat impotriva altor formatii internationale. Moldoveanul a fost unul din jucatorii decisivi, repurtand victorii atat la simplu, cat si la dublu.
Echipa lui Albot, Grun-Weiss, a devenit campioana a Germaniei pentru a 7-a oara. In clasamentul mondial, la simplu, tenismenul moldovean ocupa locul 95.

