Membrii comunitatii OccupyGuguta au mers la sediul PD, s-au asezat chiar in fata cladirii si au mancat pizza.

Vecepresedintele PD, Vladimir Cebotari a iesit la protestatari aducandu-le apa si salutandu-i.

A mancat impreuna cu ei pizza, dupa care la scurt timp s-a retras.

OccupyGuguta: "Am decis sa facem ce stim mai bine. Vrem sa facem "cauza de masa". Anul trecut am facut aceasta la presedintie. Acum merge la cel mai cool loc din oras, la sediul PD. Aici e cel mai fain loc sa mananci o pizza cu echipa. Mergem exact asta sa facem. Suntem in curtea PD. Aici sunt masini de lux - pro Moldova, politisti in urma noastra, protestatari. E liniste. Aici niste mascati pazesc, deci, un loc safe de mancat. "