Anul acesta, in capitala, vor fi deschise trei gradinite noi si nu sase, asa cum anuntau initial autoritatile municipale. Se intampla, din lipsa de bani.
Pana atunci, responsabilii spun ca vor incerca sa caute educatori, directori si personal auxiliar pentru noile institutii - ceea ce reprezinta o adevarata problema, asa cum si in gradinitele vechi nu sunt suficienti angajati.

