Pavel Filip s-a intalnit cu delegatia Parlamentului European.

Pavel FILIP, DEPUTAT PD: "Am avut un schimb de opinii cu delegatia Parlamentului European despre situatia politica din Republica Moldova, relevand rolul important al opozitiei intr-un stat democratic. #PDM va fi in opozitie constructiva, sustinand proiectele ce tin de implementarea Acordului de Asociere cu UE, dar si initiativele care sunt in beneficiul cetatenilor si al tarii. Totodata, ne dorim o atitudine echilibrata si corecta din partea guvernarii. Depolitizarea nu trebuie sa insemne subordonarea institutiilor statului actualei majoritati parlamentare."