Asa ceva mai rar poti vedea. Un sofer a ajuns cu masina sub gheata, dupa ce a incercat sa treaca lacul inghetat. Totul a avut loc astazi in satul Molovata, raionul Dubasari.
Potrivit politiei, la volanul masinii de model Merdeces se afla un barbat din satul Cocieri, raionul Dubasari. Barbatul a vrut sa treaca lacul inghetat cu masina, insa nu a tinut cont de grosimea ghetii si s-a prabusit la o adancime de aproape un metru. Salvatorii si politistii au fost chemati pentru a scoate automobilul la mal.
![]()
![]()
![]()
![]()


