A inceput sa toarne cu galeata in capitala. Mai bine de 10 minute ploua in capitala.

Mai multi soferi, porniti la drum, au tras pe dreapta si asteapta sa conteneasca ploaia. In cateva minute, mai multe strazi din capitala au fost inundate.

Meteorologii au emis un cod galben care anunta ploi puternice si descarcari electrice.

Local va cadea grindina, iar vantul va sufla cu putere. Avertizarea intra in vigoare acum doua zile si este valabila pana sambata. Salvatorii au anuntat proprietarii bazinelor acvatice sa verifice starea digurilor sa ca evite inundatiile.

Totodata se va racori. Maine vor fi maxime de pana la 26 de grade, iar duminica – nu mai mult de 23.