Patru persoane, intre care si un adolescent de 16 ani, au ajuns la spital in aceasta dimineata, dupa ce microbuzul in care se aflau a derapat de pe sosea si s-a rasturnat la Hancesti. Pasagerii spun ca soferul circula regulamentar.
Microbuzul, cu 19 persoane la bord, venea dinspre Cahul spre Chisinau, cand la un moment dat, langa satul Sarata-Galbena, soferul a pierdut controlul asupra volanului.
Vehiculul a derapat de pe sosea, s-a izbit de un copac si s-a rasturnat. Ceilalti pasageri s-au ales cu o sperietura zdravana si au fost preluati de un alt microbuz care i-a adus pana la Chisinau.
Pe marginea cazului a fost pornita o ancheta.
![]()
![]()


