Politia marocana a arestat 12 barbati acuzati ca au rapit, violat si torturat o adolescenta, caz care a starnit o revolta in masa si a determinat mai multe organizatii sa apeleze la mila si ajutorul regelui Miohammed VI.
Khadija Okkarou, de 17 ani, a fost rapita, violata în grup, torturata si acoperita cu tatuaje de agresorii ei. Adolescenta a fost sechestrata timp de 2 luni, în orasul Olad Ayad, timp în care a fost agresata sexual de cel putin 13 barbati. Acestia au ars-o în repetate rânduri cu tigara, au batut-o si i-au facut cu tatuaje cu svastici si mesaje jignitoare, relateaza The Independent.
În câteva imagini şocante, fata îşi arata braţele, picioarele şi gâtul care sunt acoperite cu tatuaje umilitoare şi arsuri de ţigara.

Tânara a povestit ca a fost rapita din faţa casei ce aparţine unor rude. ”M-au sechestrat doua luni, violat şi torturat. N-o sa-i iert niciodata, m-au distrus”, a spus tânara.
Un anchetator a spus ca suspecţii au vârste între 18 şi 27 de ani şi sunt deţinuţi lânga oraşul Beni Mellal. Capul bandei are 20 de ani.
Sursa: The Independent