Vesti proaste, pentru fanii tenisului moldovenesc. Nationala feminina nu va participa, anul acesta, in grupa a 2-a a zonei euro-africane din Fed Cup. Decizia retragerii echipei a fost luata de federatia de profil.
Presedintele federatiei nu ne-a raspuns la telefon, pentru a comenta decizia. Echipa Moldovei obtinuse calificarea istorica in grupa a 2-a, anul trecut. Tot astazi, nationala masculina a pierdut meciul cu Malta, in turneul grupei a 3-a din Cupa Davis, desfasurat in Muntenegru. Formatia noastra este obligata sa o bata pe Kosovo, maine. Doar asa va pastra sanse la calificarea in play-off si continuarea luptei pentru promovarea in grupa a 2-a.


