Un individ de 21 de ani risca sa faca puscarie dupa ce a furat mai multe sticle cu bere dintr-un frigider instalat langa o ghereta din sectorul Botanica al capitalei.

Potrivit politiei, individul de 21 de ani a fost surprins in timp a deschis un frigider instalat langa o ghereta de pe o strada din capitala, a luat mai multe sticle cu bere, le-a bagat in geanta, iar in momentul in care a vazut politistii a luat-o la fuga.

Individul a fost prins la scurt timp. iar in geanta acestuia au fost gasite mai multe sticle cu alcool

Audiat de politisti, tanarul spune ca ii pare rau pentru ce a facut. Acesta risca amenda sau pana la 2 ani de inchisoare.