O femeie a fost transportată la spital, după ce a încercat să alunge o vulpe din curtea sa, dar a căzut într-o prăpastie.

Potrivit presei locale, totul s-a întamplat în această dimineață, într-o localitate din stânga Nistrului. O femeie în vârstă de 67 de ani a observat o vulpe în curtea sa și a decis să o alunge spre râul din apropiere, dar a uitat că la capătul grădinii se află o prăpastie și a căzut în ea.

În urma incidentului, femeia nu a mai putut să se ridice de la pământ și a început să strige după ajutor. O vecină a auzit strigătele și a chemat ambulanța care i-a acordat ajutor. Însă, pentru că drumul se afla prea departe de prăpastie, a fost nevoie de intervenția salvatorilor, care au dus femeia până la mașina de ambulanță.

Ulterior, aceasta a fost transportată la spital.

Pe Telegram-ul  Pro TV Chisinau  găsiți imaginile, dar și știrile momentului din Moldova și din întreaga lume! Fii reporter Pro TV. Dacă ai surprins imagini care pot deveni o știre, ni le poți trimite pe Viber, Whatsapp sau Telegram la numarul 079400508.

Sursă foto/video: Telegram/Пресс-центр МВД ПМР