Un barbat a fost transportat in stare grava la spital, dupa ce a intrat cu masina intr-un stalp. Tragicul accident s-a produs Chetrosu, raionul Drochia.
Potrivit purtatorului de cuvant al IP Drochia, Ina Moscaliuc, totul s-a intamplat noaptea trecuta. Barbatul, in varsta de 38 de ani, a urcat in stare de ebrietate la volanul unui Nissan Qashqai, a pierdut controlul volanului, iar vehiculul a derapat de pe carosabil si s-a izbit violent intr-un gard.
In urma impactului puternic, soferul a fost transportat in stare grava la spitalul raional din Drochia.
La moment se stabilesc toate circumstanțele producerii incidentului.


