Un șofer de 72 de ani a fost transportat de urgență la spital, după ce s-a răsturnat cu mașina în șanț. Accidentul s-a produs în satul Zahareuca din raionul Telenești.

Potrivit poliției, totul s-a întâmplat ieri, în jurul orei 17:40.

Un bărbat de 72 de ani care conducea un automobil de model Skoda din cauza neatenției a pierdut controlul asupra volanului și s-a răsturnat în șanț.

În urma accidentului rutier șoferul a fost transportat de urgență la spital.

Din motiv că nu a fost posibilă testarea alcooloscopică, a fost eliberată îndreptare pentru prelevarea probei de sânge.

Alte circumstanțe se stabilesc.

Pe Telegram-ul  Pro TV Chisinau  găsiți imaginile, dar și știrile momentului din Moldova și din întreaga lume! Fii reporter Pro TV. Dacă ai surprins imagini care pot deveni o știre, ni le poți trimite pe Viber, Whatsapp sau Telegram la numarul 079400508.

Sursă foto: Telegram/ Accidente Rutiere Moldova