Întâmpinați cu muzică de fanfară, flori, aplauze și cuvinte de laudă. Dansatorii Ansamblului „Hecenii” din Republica Moldova au revenit acasă din România, după ce au avut o prestație spectaculoasă pe scena de la  „Românii Au Talent” și s-au calificat în finala concursului.

Zeci de părinți, prieteni și localnici i-au așteptat pe dansatorii noștri în centrul satului Heciul Nou din raionul Sângerei, unde a răsunat muzica de fanfară. 

„Bine ați venit la voi în localitate. Felicitările noastre!”

Cu emoții de nedescris, toți cei care s-au adunat acolo s-au unit într-o horă, iar după, bărbații l-au ridicat pe scaun pe conducătorul ansamblului.

Tinerii noștri talentați au reușit să danseze în fața oamenilor exact prestația de pe scena „Românii Au Talent”.

Pe 25 mai, dansatorii Ansamblului „Hecenii” s-au calificat în finala concursului „Românii Au Talent”. Tinerii au avut o prestație spectaculoasă și au ridicat jurații în picioare. 

Dansatorii au vârste cuprinse între 13 și 18 ani și toți sunt originari din satul Heciul Nou, Sîngerei. Ansamblul a fost format acum 10 ani. După ce la etapa anterioară a concursului au impresionat publicul și juriul, dansatorii de la „Hecenii” au fost premiaţi de Maia Sandu, iar Guvernul a alocat suma de 1,3 milioane de lei pentru a repara sala în care se antrenează copiii. 
În finală o vom vedea și pe Ana Nuță, care a interpretat dumnezeiește piesa „The Prayer”.

Pe Telegram-ul  Pro TV Chisinau  găsiți imaginile, dar și știrile momentului din Moldova și din întreaga lume! Fii reporter Pro TV. Dacă ai surprins imagini care pot deveni o știre, ni le poți trimite pe Viber, Whatsapp sau Telegram la numarul 079400508.

Sursă video: Facebook/ Igor Curca