Copilul de doi ani, care se afla in coma medicamentoasa, dupa ce a fost lovit azi dimineata de un tren, este transportat, in aceaste momente, de catre serviciul republican Aviasan, la Institutul Mamei si Copilului din capitala.
Potrivit vicedirectorului spitalului raional Leova, Eugen Lupu, chiar daca a fost chemat de la ora 11:00, serviciul republican AVIASAN a ajuns abia acum cateva minute la Leova.
Potrivit politiei, baietelul a mers la strans iarba cu fratele sau de 10 ani si se juca pe calea ferata. Mecanicul a claxonat si a pus frana de urgenta, dar fara folos. Politia ancheteaza cazul si urmeaza sa decida daca parintii vor fi pedepsiti pentru neglijenta.


