De ieri si orasul Causeni are brad. Pomul de Craciun a fost inaugurat cu dansuri, colinde si uraturi. O mie de cadouri au fost impartite copiilor. Pentru ca atmosfera de sarbatoare sa fie deplina lipseste insa zapada, spun oamenii.

A fost concert ieri la Causeni. Distractie mare a fost mai cu seama pentru copii.

O mie de pachete cu dulciuri au fost impartitie pentru pici.

Langa brad s-a urat, s-a colindat si s-au recitat poezii. 

Tot langa pom se va organiza si petrecerea dintre ani. 

Pana atunci, ei isi ureaza unii altora...

Bradul din orasul Causeni va ramane impodobit pana pe 15 ianuarie. In zona este amenajat si un targ de Craciun.