O interventie chirurgicala unica pentru tara noastra a avut loc acum cateva zile in urma la Institutul de Medicina Urgenta. Un barbat care a fost diagnosticat cu tumoare la mandibula a fost operat. Chirurgii i-au extras fragmentul de os afectat si l-au inlocuit cu unul preluat de la picior. Astazi, acesta se simte mai bine si urmeaza perioada de reabilitare.
Peste 10 zile barbatul va fi externat. Zona fetii este umflata si este dificil sa mearga, spune acesta.
Tumoarea a fost exterpata, iar acum urmeaza perioada de reabilitarea.


