Doi gemeni de zece ani din Rabnita au ajuns la spital dupa ce s-au intoxicat cu medicamente.
Potrivit politiei locale, copii se aflau in vizita la strabunica lor.
In aceasta dimineata, femeia a incercat sa-i trezeasca, insa copiii stateau nemiscati si rasuflau greu. Imediat, femeia a chemat medicii.
Fiind in stare grava, micutii au fost internati la Centrul Mamei si Copilului din capitala.
La moment acestia se afla la terapie intensiva unde medicii lupta pentru viata lor.


