Consiliul Institutului Național al Justiției a anunțat, la 10 decembrie 2024, concurs pentru suplinirea funcției vacante de director al Institutului Național al Justiției. Etapa de recepționare a dosarelor a durat 30 de zile lucrătoare, fiind înregistrați trei candidați.

Potrivit instituției, cei trei candidați sunt: 

- Natalia Balaban, licențiată în drept, master în drept, master în științe economice, master în administrarea afacerilor internaționale;

- Anatolie Munteanu, licențiat în drept, master în drept penal;

- Ramona Victoria Strugariu, licențiată în drept, master în drept european.

În perioada următoare, Consiliul Institutului Național al Justiției se va întruni pentru a examina dosarele depuse, iar, în funcție de admisibilitatea acestuia, va stabili data, ora și locul desfășurării interviului.

Pe Telegram-ul  Pro TV Chisinau  găsiți imaginile, dar și știrile momentului din Moldova și din întreaga lume! Fii reporter Pro TV. Dacă ai surprins imagini care pot deveni o știre, ni le poți trimite pe Viber, Whatsapp sau Telegram la numarul 079400508.