Podul de pe drumul public național Delacău-Bulboaca a fost în sfârșit reabilitat. Despre asta, a anunțat ministrul Infrastructurii și Dezvoltării Regionale, Andrei Spînu, pe facebook.
Potrivit ministerului, podul, construit în 1970, a fost deteriorat de-a lungul timpului din cauza condițiilor climatice și a traficului intens și necesita o reparație urgentă.
„Lucrările au inclus:
-Repararea structurii de rezistență;
-Înlocuirea unor piese vechi și montarea unor elemente noi pentru susținerea podului;
-Refacerea drumului și trotuarelor de pe pod”, explică Andrei Spînu.









