Începând de astăzi, timp de 3 luni, în toată țara se va desfășura Recensământul populației și locuințelor - un exercițiu important pentru fiecare cetățean.
În perioada 8 aprilie -7 iulie, un recenzor va vizita locuința dumneavoastră și va adresa câteva întrebări, iar răspunsurile le va înregistra pe tabletă. Recenzorul va purta chipiu, tricou, vestă, rucsac și tabletă - toate cu logoul recensământului.
De asemenea, el va prezenta obligatoriu legitimația de recenzor.
Autoritățile îndeamnă fiecare cetățean să deschidă ușa recenzorului și să ofere răspunsuri corecte și complete.


Pe Telegram-ul Pro TV Chisinau găsiți imaginile, dar și știrile momentului din Moldova și din întreaga lume! Fii reporter Pro TV. Dacă ai surprins imagini care pot deveni o știre, ni le poți trimite pe Viber, Whatsapp sau Telegram la numarul 079400508.


