Unele străzi din capitală continuă să se inunde din cauza ploilor. Pe rețelele de socializare apar imagini video cu mașinile care circulă cu dificultate prin șuvoaiele de apă.
Aceste imagini au fost surprinse în dimineața zilei de luni, în centrul capitalei.
„La ora actuală este sistată ciculația în zona străzii Inculeț, Muncești și pe zona străzii Tudor Vladimirescu în Durlești”, a spus șeful Direcției generale mobilitate urbană, în cadrul ședinței.
Primăria Municipiului Chișinău susține că din cauza timpului de afară circulatia troleibuzelor și autobuzelor este afectată parțial, astfel, se atesta întârzieri de la orarul stabilit.
Pe Telegram-ul Pro TV Chisinau găsiți imaginile, dar și știrile momentului din Moldova și din întreaga lume! Fii reporter Pro TV. Dacă ai surprins imagini care pot deveni o știre, ni le poți trimite pe Viber, Whatsapp sau Telegram la numarul 079400508.
Sursă video: PRO TV/ Telegram/ Кишинев Live

