Un barbati de 55 de ani, din Slacuta a decedat dupa ce ar fi fost lovit de fulger in timp ce mergea sa ia apa. Corpul neinsufletit a fost gasit abia a doua zi de catre un vecin.
Totul s-ar fi intamplat cu trei zile in urma, in localitatea Salcuta.
Potrivit politiei, luni seara barbatul ar fi mers dupa apa, in curtea casei, iar in acel moment ar fi fost lovit de fulger.
Barbatul locuia singur, sotia acestuia fiind plecata peste hotare.
Trupul neinsufletit al barbatului a fost gasit a doua zi de catre un vecin. Oamenii legii spun ca barbatul avea mai multe arsuri pe suprafata corpului.
Trupul neinsufletit al victimei a fost transportat la sectia de medicina legala din Stefan Voda.
*imagine simbol


