Un barbat de 40 de ani a ajuns in sectia reanimare a Spitalului Raional Telenesti dupa ce a fost injunghiat de amicul sau de pahar. Totul, dupa ce intre ei s-a iscat un conflict.
Potrivit politiei, totul s-a intamplat ieri in jurul orei 21:00, in satul Ciulucani, raionul Telenesti. Cei doi se aflau in ospetie la consateanul lor de 50 de ani. La un moment dat, intre barbati s-a iscat o cearta, iar barbatul de 28 de ani a injunghiat victima de doua ori.
Acesta din urma a fost transportat de urgenta la spital, internat in sectia de reanimare.
Alte circumstante se stabilesc.


