Un drum care nu a vazut strop de asfalt din perioada Uniunii Sovietice pune la incercare nervii soferilor la Balti. Desi se afla chiar in centrul orasului, iar pe acolo trec zilnic sute de masini, autoritatile spun ca nu s-au gasit bani pana acum. Responsabilii sustin insa ca acesta va fi reparat la primavara.

Ca dupa razboi – asa arata acest drum din orasul Balti. Pentru ca e impnazit de gauri, asfaltul se observa cu greu. Desi pe acolo zilnic circula sute de vehicule, drumul nu a mai fost reparat de ani buni din cauza lipsei de bani, iar soferii isi pastreaza cu greu calmul cand trec pe acolo. 

Totusi nu este unicul drum din oras care arata groaznic, sustin oamenii.

Ultima data drumul a fost plombat in perioda Uniunii Sovietice, de atunci insa acesta a fost lasat de izbeliste din cauza lipsei de bani, spun autoritatile. In primavara insa ar putea fi reparat.

Totusi cand se va intampla exact acest lucru nu se cunoaste deocamdata.