Un moldovean in varsta de 23 de ani s-a izbit cu masina pe care o conducea intr-o cladire, iar apoi intr-un automobil de model Alfa Romeo, intr-un oras din Italia. Tanarul era in stare avansata de ebrietate.

Potrivit presei italiene, tanarul detinea permisul de conducere mai putin de 3 ani.

In Alfa Romeo se aflau doua persoane care au fost transportate la spital pentru ingrijiri medicale.

Testat alcoolscopic, alcoolul in sange era marit de 5 ori.

Oamenii legii i-au luat permisul si i-au pus automobilul sub sechestru.

Moldoveanul risca o amenda de la 1500 pana la 6000 de euro.