La referendumul de demitere a primarului capitalei a participat si liderul PCRM. Vladimir Voronin a venit impreuna cu sotia.
Vladimir VORONIN, LIDER PCRM: "Am votat pentru ca sa fie ordine. Nu e vorba numai de Chirtoaca, ci de tot sistemul de a alege oameni. Este vorba si despre parlamentari. Eu inteleg daca Chirtoaca era sa fie ales o singura data, dar oamenii l-au ales a doua si a treia oara. L-au ales pentru ca e liberal, din punct de vedere politic."


