La Summitul Comunitații politice au fost nu doar note politice, dar și muzicale. Președintele Franței, Emmanuel Macron, a oferit un moment inedit. Alături de premierul armean, Nikol Pașinian, care l-a acompaniat la tobe, a interpretat live celebra piesă „La Bohème”.

În timpul recepției de stat, oferită cu ocazia Summitului Comunitații politice, președintele francez a interpretat piesa „Bohème”. Emmanuel Macron a fost acompaniat de o tobă la care se află chiar premierul armean Nikol Paşinian.

Melodia, lansată în 1965 de Charles Aznavour – unul dintre cei mai faimoși cântăreți ai Franței – evocă viața artiștilor săraci din cartierul Montmartre. Cântecul are o semnificație aparte pentru Armenia, având în vedere originile armene ale cântărețului.