Reteaua de socializare Facebook a avut din nou probleme. Cei mai multi dintre utilizatori s-au plans ca nu mai pot accesa site-urile. Si pentru ca nu te poti plange pe Facebook ca nu merge Facebook, s-au refugiat pe Twitter.

Reactiile aparute pe Twitter au fost extrem de amuzante. Unii utilizatori invitau pe toata lumea la calm.

Altii au incercat sa isi calmeze prietenii cu poze amuzante. De exemplu: cu un iepure.

Nici brandurile nu au ezitat sa se implice. O fabrica de bere i-a invitat pe useri sa "sarbatoreasca" momentul cu "una rece".