Cei de la Apple au facut un nou anunt.
Conform ultimului raport al celor de la Apple, 66% dintre cei care au un device mobil Apple au trecut la iOS 9, cea mai noua versiune a sistemului de operare! Este un record impresionat stabilit de Apple avand in vedere ca au trecut mai putin de 2 luni de la lansarea iOS 9.
Apple anuntase deja ca iOS 9 are o rata de adoptie mai rapida decat orice alta varianta de pana acum. Trebuie mentionat ca este inclus in raport si update-ul iOS 9.1 lansat luna trecuta ce ofera 150 de emoji noi si o functionalitate imbunatatita pentru Live Photos.


