"Astazi lansam un test al reactiilor - un buton "Like" mai expresiv". Este anuntul facut in aceasta seara de seful Facebok, Mark Zuckerbeg.

VEZI AICI VIDEO

"Noile reactii vor oferi posibilitatea de a exprima dragostea, admiratia, umorul sau tristetea. Nu e un buton dislike, dar ofera sansa de a-ti exprima cu usurinta parerea de rau sau empatia, in afara de extaz si caldura."

"Poti beneficia de aceste "exprimari" tinand apasat pe butonul "Like" si sa va miscati degetul deasupra optiunilor aparute", a explicat Zuckerberg.

Deocamdata, optiunea nu este valabila si pentru Republica Moldova, dar nici pentru Statele Unite. "Incepem sa testam reactiile in Irlanda si Spania, pentru a vedea ce ne iese inainte de a implementa optiunea peste tot".

Anterior, o parte din utilizatorii celei mai mari retele de socializare din lume si-au exprimat dorinta de a avea un buton "Dislike", pentru a-si exprima dezacordul cu o postare.

Sursa foto: captura Facebook