Iarna si-a amintit ca mai are un cuvant de spus. De joi peste noi vin ninsori puternice si lapovita.

Meteorologii au emis cod galben in acest sens, valabil doar pentru 15 februarie. La nord s-ar putea forma troiene, spun acestia, in centru vom avea lapovita, iar la sud va ploua cu galeata. Noptile vor fi saptamana aceasta destul de reci cu minime de pana la minus sapte grade.