Meteorologii au prelungit codul galben de îngheț, valabil pentru nordul și centrul țării.
Avertizarea va fi valabilă mâine, așadar noaptea și dimineața se vor înregistra temperaturi de -3 și -1 grade Celsius. În zilele următoare temperaturile nu se vor schimba esențial. Weekendul va începe cu cer noros și izolat vor cădea ploi slabe, iar duminică vom avea parte de cer variabil.
De săptămâna viitoare însă se încălzește. Așadar, în sudul țării se vor înregistra maxime de 24 de grade. În centru și nord temperaturile vor oscila între 10 grade noaptea și 19 grade ziua.

