Meteorologii au emis cod galben de instabilitate atmosferică, valabil până la ora 21. Sunt prognozate ploi cu descărcări electrice, izolat averse puternice, grindină și vijelii, însoțite de rafale.

De mâine vremea se răcește în medie cu 10 grade. Dacă astăzi în capitală am avut 24 de grade, mâien vom avea doar 16 și va ploua. În nord vor fi 13 grade și la fel vor cădea precipitații. În sud sunt prognozate maxiem de 18 grade și averse cu descărcări electrice. 

Vremea rece și ploioasă se va menține până joi, când va începe să se încălzeasacă, astfel că în weekend vom avea maxime de 25 de grade, dar tot se așteaptă ploi.