Servciului Hidrometeorologic de Stat a emis un cod galben de intensificari ale vantului pentru maine, in intervalul orelor in intervalul orelor 08 - 24.

„In intervalul mentionat, pe arii extinse, se prevad intensificari ale vantului nord-vestic in rafale de pana la 15-20 m/s”, anunta meteorologii. 

Pe Telegram-ul  Pro TV Chisinau  gasiti imaginile, dar si stirile momentului din Moldova si din intreaga lume! Fii reporter Pro TV. Daca ai surprins imagini care pot deveni o stire, ni le poti trimite pe Viber, Whatsapp sau Telegram la numarul 079400508.