Cu cat suntem mai aproape de primavara, cu atat mai mult se inteteste gerul. A nins abundent in capitala. Meteorologii au emis ieri un cod galben de schimbare brusca a vremii.


Avertizarea va fi valabila timp de o saptamana, incepand de duminica. In aceasta perioada vom avea nopti cu pana la minus 19 grade in nordul tarii, iar ziua, maximele vor fi intre minus opt si plus doua grade. Este posibil sa ninga slab. Sinopticienii mai spun ca se va intensifica formarea ghetii pe lacuri, dar va fi prea subtire ca sa pasiti pe ea.

 Drumurile din capitala sunt curatate:

Iara peisajul care poate fi vazut acum in capitala: