Ne vom simti ca-n miezul iernii in urmatoarele zile. Meteorologii au emis cod galben de schimbare brusca a vremii in toata tara. Avertizarea intra in vigoare maine si este valabila pana joi.

Sambata va cadea lapovita, iar apoi va ninge destul de puternic. Pentru ca peisajul iernatic sa fie deplin, aflati ca va fi si viscol. Temperaturile vor cobori pana la minus 13 grade noaptea in nordul tarii.

Meteorologii spun ca aceste conditii complicate sunt aduse de cicloane mediterane.