E luna ianuarie in calendar, iar in Chisinau sunt 19 grade Celsius. Asa arata termometrele locuitorilor capitalei. Contactati de PRO TV, reprezentantii Serviciului Hidrometeorologic de Stat nu ne-au raspuns pentru a ne oferi o mai multe detalii.

In aceasta dimineata, Serviciul Hidrometeorologic de Stat a anuntat ca ieri, in Republica Moldova a fost inregistrat un nou record termic pentru luna ianuarie.
Recordul precedent a fost inregistrat pe 5 ianuarie 2022 si a fost de +17,4 grade Celsius la statia meteorologica de la Tiraspol.
Totodata, meteorologii mentioneaza ca ieri, 18 ianuarie temperatura medie zilnica a aerului pe teritoriul tarii a depasit valorile normei cu 12-14 grade Celsius, norma fiind de -2..-4 grade Celsius.
Pe Telegram-ul Pro TV Chisinau gasiti imaginile, dar si stirile momentului din Moldova si din intreaga lume! Fii reporter Pro TV. Daca ai surprins imagini care pot deveni o stire, ni le poti trimite pe Viber, Whatsapp sau Telegram la numarul 079400508.


