Serviciul Hidrometeorologic de Stat a emis cod galben de intensificari ale vantului in nordul tarii valabil maine, de la ora 10:00 pana la 20:00. 

„In intervalul mentionat, predominant in jumatatea de nord a tarii, se prevad intensificari ale vantului vestic in rafale de pana la 16-21 m/s”, anunta meteorologii. 

Pe Telegram-ul  Pro TV Chisinau  gasiti imaginile, dar si stirile momentului din Moldova si din intreaga lume! Fii reporter Pro TV. Daca ai surprins imagini care pot deveni o stire, ni le poti trimite pe Viber, Whatsapp sau Telegram la numarul 079400508