Dupa ce guvernul Sandu a fost demis, ambasadorul SUA in Republica Moldova, Dereck Hogan l-a vizitat pe Igor Dodon.

Dis-de-dimineata, automobilul lui Hogan a fost surprins in fata presedintiei.

Despre asta, a scris Ilian Casu, pe pagina sa de Facebook.