Maia Sandu a facut declaratii dupa ultima sedinta a Guvernului.

Maia SANDU, PRIM-MINISTRU IN EXERCITIU: "O sa reusim sa-l dam jos si pe al doilea regim corupt.

Aceasta cadere a coruptiei va fi definitiva. In curand o sa revenim sa lucram cu oameni onesti.

De aceea ii invit pe acesti functionari onesti si cinstiti sa nu participe in scheme pentru interesele de partid care sa acapareze puterea.

A fost o onoare sa-i reprezint pe cetateni in aceste 5 luni. Puterea adevarata este la ei, la oameni.

Noi niciodata n-am alergat dupa putere, o sa continuam sa muncim din opozitie ca obiectivele comune sa fie indeplinite. Vreau ca toti cetatenii sa fie increzatori.

Lupta pentru o viata mai buna continua"