Dupa ce a comemorat victimele deportarilor staliniste, Maia Sandu a discutat cu oamenii care s-au adunat acolo si le-a promis o viata mai buna.

-Va iubim si va dorim succese.

-Nu e asa de usor, dar va primitem sa muncim din rasputeri.

-Mai din strans trebuie sa-i luati.

Maia Sandu si cabinetul de ministri au patricipat astazi la evenimentul de comemorare a victimelor deportarilor staliniste.