Dupa ce a trait mai mult timp in Statele Unite ale Americii, ministrul Economiei si Infrastructurii, Vadim Branzan, spune ca se simte de parca ar fi intrat „in tara lui James Bond si Mata Hari.”
Aceste declaratii au fost facute in contextul in care Branzan a fost intrebat ce va fi mai departe cu proiectul democratilor „Arena Chisinau”.
Vadim Branzan a declarat ca a obtinut cu greu contractul acestui proiect, pentru ca responsabilii nu-i raspundeau la telefon.
„Parca am intrat in tara lui James Bond si Mata Hari. Aici toti vorbesc pe Signal, WhatsUp, Telegram. Nimeni nu vorbeste la telefon”, a declarat Vadim Branzan.


