Un barbat de 50 de ani a murit dupa ce masina in care se afla s-a izbit violent intr-un copac in satul Cairaclia, raionul Taraclia. Soferul care conducea cu viteza si al doilea pasager, au fost transportati in stare grava la spital.

Potrivit politiei, s-a intamplat ieri in jurul orei 23:00. Soferul in varsta de 25 de ani a pierdut controlul volanului din cauza vitezei excesive si s-a izbit de un copac.

Prin urmare, barbatul de 50 de ani a decedat pe loc, iar soferul si al doilea pasager de 22 de ani au fost transportati in stare extrem de grava la spitalul raional din Taraclia.

 Alte circumstante se stabilesc.