Grav accident rutier de la primele ore ale diminetii la intersectia strazilor Bodoni si M. Dosoftei. Doua femei au ajuns la spital dupa ce troleibuzul in care se aflau s-a ciocnit violent cu un microbuzmodel Volkswagen.

Potrivit politiei, accidentul s-a produs in jurul orei 08:00 dimineata, iar in urma impactului violent, doua femei care se aflau in troliebuzul nr. 10 au ajuns la spital cu comotii cerebrale. Preliminar, vinovat de accident s-ar face soferul in varsta de 59 de ani care se afla volanul microbuzului. 

Daca va fi gasit vinovat, barbatul risca 6 puncte de penalizare si 1.000 de lei amenda. 

Politia investigheaza cazul pentru a stabili toate circumstantele producerii accidentului.