Doi tineri de 23 si 27 de ani s-au stins pe loc dupa ce masina in care se aflau a ajuns intr-un copac dupa care s-a oprit intr-un camp. Soferul care se afla la volanul automobilului a scapat cu viata si spune ca totul s-a intamplat dupa ce ar fi explodat un cauciuc.

Accidentul a avut loc ieri seara pe soseaua Cimislia - Hancesti. Potrivit politiei, soferul de 33 de ani care se afla la volanul unei Dacia Logan le-a povestit oamenilor legii ca totul s-a intamplat dupa ce i-ar fi explodat un cauciu. Dupa ce acesta ar fi explodat, ar fi pierdut controlul asupra volanului, nu a mai putut controla nimic si a ajuns cu masina intr-un copac. In masina se mai aflau doi pasageri de 23 si respectiv 27 de ani. Unul dintre ei a murit pe loc, iar al doilea a fost transportat in stare grava la spitalul raional din Cimislia, insa s-a stins la scurt timp.

Autoritatile urmeaza sa stabileasca toate circumstatele in care s-a produs accidentul.