Un nor gros de fum ce iesea din subsolul unui bloc de locuit din sectorul Ciocana al capitalei a pus pe jar pompierii si i-a bagat in speriati pe locatari, in aceasta dupa amiaza. Nici o persoana nu a avut de suferit, au ars insa 2 metri patrati de gunoi, spun pompierii, care au fost antrenati sa potoleasca flacarile.
La fata loclui au fost chemati si reprezentantii Termoelectrica, asa cum locatarii i-au anuntat ca focul a izbucnit la niste tevi trase de ei in acel subsol.
Solicitati de Pro Tv, acestia au spus ca au luat foc cateva saltele, aranjate pe tevile calde de catre oamenii fara adapost, care se incalzeau acolo. Deocamdata nu se se stie de la ce a izbucnit focul.

