Masina care a explodat intr-o parcare de pe o strada din sectorul Buiucani al capitalei avea instalatie de gaz (GPL). Locuitorii blocurilor din apropiere sustin ca masina statea acolo de mai bine de un an.
Revenim cu detalii.
Potrivit locuitorilor blocurilor din apropiere, masina care a fost facuta scrum noaptea trecuta, dupa ce a luat foc si a explodat statea parcata acolo mai bine de un an.
Potrivit politiei, omul care a ars de viu in urma exploziei nu era proprietarul vehiculului, insa deocamdata nu a fost stabilita identitatea acestuia.
Proprietarul vehiculului este plecat peste hotare, spun autoritatile.
Alte doua masini au fost afectate de foc.
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()

