A plouat torential in capitala, dar si in imprejurimi. Mai multe strazi au fost inundate, unele transformandu-se in adevarate rauri. Pe strada Mihai Viteazul apa a inceput sa tasneasca din trei guri de canalizare, asa ca soferii au circulat bara la bara.
Si pe strada Albisoara si Calea Iesilor cantitatea mare de apa adunata, le-a dat batai de cap soferilor.
![]()
![]()
Potrivit Serviciului Hidrometeorologic de Stat, in cele mai multe regiuni ale tarii vom avea parte de ploi. La nord, mercurul din termometre a coborat pana la 25 de grade, iar la sud avem cu doua grade mai mult. Si pentru urmatoarele zile meteorologii anunta ploi.

