Un barbat de 51 de ani, detinut in penitenciarul nr. 16, a fost gasit mort ieri seara in celula sa.
Potrivit responsabililor de la DIP, barbatul avea 51 de ani si era detinut in penitenciarul nr. 16 de la inceputul lunii noiembrie. Autoritatile spun ca barbatul a fost gasit mort ieri seara, iar pe corpul neinsufletit nu avea urme de moarte violenta.
Totodata, responsabilii de acolo spun ca acesta a fost internat in penitenciarul nr. 16 de tip spital cu bronhopneumopatie cronica.
Medicii legisti urmeaza sa stabileasca cauza decesului.


